Milyen programokat telepítsünk mobileszközünkre?
Minden nagy hírportál kütyüs melléklete rendszeresen jelentet meg ilyen témájú cikket mi sem szeretnénk kilógni a sorból, ezért a saját listánkat is közzétesszük.
A lista többé kevésbé szubjektív, ezért mindenkinek a saját döntése, hogy mit telepít.
Víruskereső
Sajnos a vírusfejlesztések súlypontja áttevődött a mobil eszközökre, ezért a vírusirtó programok telepítését épp úgy nem lehet megúszni, mint asztali gépeknél. Arról nem is beszélve, hogy emelt díjas hívások (vagy SMS-ek) indításával igen jelentős anyagi kárt is okozhatnak.
Mi a Lookout vagy Avast antivírust ajánljuk. Mind a kettő alkalmas az elveszett mobil megtalálására is. Az alap védelem mindkét terméknél ingyenes, de lehetőség további modulok megvásárlására.
A PDF és Office dokumentumok
A PDF dokumentumok megjelenítésére a leg kézenfekvőbb megoldás az Adobe Reader
Az Office dokumentumok megtekintésére a Microsoft Office Mobile vagy a Kingsoft Mobile Office programokat javasoljuk.
Navigáció
Manapság elvárható, hogy a navigáció a forgalmi viszonyokat is vegye figyelembe az útvonaltervezésnél, Manapság az alap navigáció a Google Maps, ami a legtöbb készüléken gyárilag telepítve van.
A Waze a kollektív bölcsesség elvét alkalmazva részletes információt szolgáltat a körülöttünk lévő forgalmi helyzetről. Hátránya, hogy a kis forgalmú utakon nem tud elegendő információt gyűjteni, azonban éppen a legnagyobb forgalmú helyeken (ahol ezek az információk a legfontosabbak) tud pontos és percrekész lenni
A sygic navigáció megvásárolható, térképekkel külföldön is magas adathasználati díj nélkül lehet vele navigálni. Rengeteg hasznos lehetőséggel, mint például a sebességmérő kamerák pozíciójának, torlódások, sebességtúllépések jelzése. Igaz ezek egy részéhez Internetkapcsolat szükséges.
Böngészés
Amennyiben a mobileszközünket nyilvános helyeken is használjuk, a Krypton Anonymous Browser segíthet a diszkrét böngészésben. Az alsó sorban a keresősor melletti hagyma alakú vezérlőelemmel aktiválhatjuk a TOR hálózatot, így a böngészésünk tartalma rejtve marad a kíváncsi szemek előtt. A TOR hálózat használata ugyan nagy mértékben lassítja a böngészést, azonban az ismert legbiztonságosabb anonim böngészést lehetővé tevő rendszer. Ugyan a titkosszolgálatok meg tudják törni, azonban nem ismert olyan módszer, amelyet magánszemélyek vagy profitorientált cégek is használni tudnának.
A reklámblokkolás sajnos fizetős szolgáltatás.
Az alapértelmezett Chrome és a népszerű Firefox böngészőre is telepíthető az Adblock-Plus reklámblokkoló, amely azon kívül, hogy a bosszantó reklámok számát csökkent a mobil adatforgalomra is jó hatással van. A HTTPS Everywhere plugin használata minden mobil eszközön futó böngésző esetén erősen ajánlott
Természetesen a sor a végtelenségig folytatható, azonban itt most a cikket befejezem, a kérdések alapján megírom a cikk folytatását.